FrançaisEnglishpolski
O firmie

Historia firmy

Firma MANEX została założona w 1987 roku. Zarząd spółki związany jest od lat 70tych XXw. z przemysłem kablowym, a w szczególności z konstrukcją i budową linii technologicznych i mikroprocesorowych systemów sterowania dla przemysłu kablowego.

Firma zaczynała swoją działalność z jednym zakładem produkcyjnym – Zakładem Produkcji Kabli w Jaworznie – w oparciu o jedną linię wytłaczarkową własnej konstrukcji. Druga linia wytłaczarkowa została uruchomiona w 1991 r. W tym okresie głównym produktem firmy były przewody dla budownictwa.

W latach 1992-2005 nastąpiła rozbudowa i modernizacja zakładu w Jaworznie wraz z budową nowej hali produkcyjnej oraz zaplecza socjalno-biurowego. Obecny Zakład Produkcji Kabli w Jaworznie obejmuje halę do produkcji kabli i przewodów elektrycznych o pow. 700 m2 oraz nowoczesny budynek socjalno-biurowy. Aktualnie pracuje tam pięć nowoczesnych, sterowanych komputerowo linii wytłaczarkowych.

W końcu 1997 r. MANEX zakupił od Huty Aluminium w Skawinie działkę przemysłową o powierzchni ponad 1 ha wraz z dwoma budynkami o łącznej powierzchni 2700 m2. Po przeprowadzeniu gruntownego remontu zostały tam uruchomione: Zakład Przetwórstwa Miedzi oraz Zakład Produkcji Maszyn.

W ramach dalszego rozwoju firmy, mającego na celu zwiększenie i dywersyfikację produkcji, w 2014 r. MANEX zainwestował w nowe zaplecze produkcyjno-biurowe, nabywając budynek i halę produkcyjną o pow. ok. 3300 m2 w pobliżu istniejących już obiektów w Skawinie.

Główna siedziba Zarządu spółki oraz biuro handlowe MANEX mieści się od początku 1990 r. w centrum Krakowa.

Warto nadmienić, iż w okresie od sierpnia 1995 r. do czerwca 2012 r. firma posiadała status Zakładu Pracy Chronionej.

 

Jakość i uznanie

MANEX spełnia wszystkie międzynarodowe i polskie normy i przepisy w zakresie jakości produkcji, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. MANEX posiada Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2015, Certyfikat Zarządzania Jakością IATF 16949. MANEX Sp. z o.o. spełnia także wymagania Europejskich Dyrektyw REACH, RoHS 2011/65/UE oraz wymagania agencji ECHA.

Od wielu lat MANEX jest zaangażowany w szereg projektów technologicznych i inwestycyjnych organizowanych przez władze krajowe i regionalne, współfinansowane ze środków UE, mające na celu poprawę zdrowia, bezpieczeństwa i ochronę środowiska.

MANEX był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za swoją działalność przez władze krajowe i regionalne, otrzymując m.in. Nagrodę Lidera Przedsiębiorczości, Nagrodę Czystego  Biznesu, Małopolską Nagrodę Jakości, Certyfikat „Rozważna Firma” i wiele innych.

Produkty MANEX cieszą się dużym uznaniem wśród klientów z uwagi na ich wysoką jakość, szybką i terminową realizację zamówień oraz spełnianie wysokich, często specyficznych, wymagań naszych klientów, a tym samym ich odbiorców.

 

Zapraszamy Państwa do współpracy.

Z przyjemnością zrealizujemy wszystkie Państwa wymagania i zlecenia. 

Więcej informacji o naszej firmie i naszej działalności mogą Państwo znaleźć na kolejnych zakładkach naszej strony lub kontaktując się z nami bezpośrednio elektronicznie lub telefonicznie pod adresami i numerami podanymi w zakładce Kontakt.