FrançaisEnglishpolski

Nawijarki

Nawijarka pojedyncza służy do nawijania kabli i przewodów na szpule i bębny drewniane. Urządzenie wyposażone jest w hydrauliczny układ podnoszenia szpul, oraz pneumatyczny hamulec tarczowy. Napęd nawijarki silnikiem prądu zmiennego z regulatorem obrotów przy pomocy falownika zmiennej częstotliwości. Nawijarka posiada mechaniczny, bezstopniowy układacz.

Nawijarka podwójna służy do ciągłego, automatycznego nawijania kabli i przewodów na szpule. Dwustanowiskowe urządzenie wyposażone jest w hydrauliczne wózki dla transportu szpul. Dwa osobne napędy nawijarki silnikami prądu stałego umożliwiają automatyczną zmianę kolejności nawijania przy pełnej szybkości. Całość zabezpieczona jest osłoną dźwiękochłonną. Sterowanie nawijarki za pomocą programowanego sterownika PLC z panelu operatora.

Kartoniarka służy do nawijania w kręgi przewodów giętkich i konfekcjonowania w kartonowe pojemniki. Maszyna przeznaczone jest do pracy w linii wytłaczarkowej lub przewijarce. Zmiana kartonu następuje przy pracy nawijarki z pełną prędkością, gdyż wyposażona jest ona w magazyn technologiczny. Linia wytłaczarkowa z zastosowaną naszą nawijarką może pracować bez odciągu, gdyż sama zwijarka wytwarza wystarczającą siłę odciągającą.

Krążkarka służy do nawijania w kręgi rur, kabli, przewodów, profili. Krążkarka jest wyposażona w jedno lub dwa motowidła zwijające napędzane motoreduktorami z silnikami prądu przemiennego. Równomierne rozłożenie wyrobu na motowidle zapewnia zespół układacza, którego ruch jest wymuszony przekładnią śrubową napędzaną serwomotorem.
Pneumatyczny układ sterowania otwieraniem i zamykaniem łopat motowidła umożliwia łatwe zdejmowanie gotowego wyrobu z maszyny.